Coronovirüs İlaçlama

Tüm virüs ailelerine, influenza, kuş gribi, domuz gribi, Corona Virüs, bakteri, küf, maya ve mantarlara karşı etkili, hava, yüzey ve su sistemlerinin dezenfeksiyonu ve ayak ve tekerlek havuzları yanı sıra kişisel alanlar, gıda üretim yerleri, veterine saha ve sus sistemlerinde güvenle kullanılan hızlı etkili geniş spektrumlu konsantre dezenfektan ile tüm mekanlarınızı dezenfekte ediyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI CORONA VE DİĞER VİRÜSLER İÇİN DEZENFEKTAN


CORONA VİRÜS Nedir, nasıl mücadele edilir?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs (2019-nCoV) salgını Aralık ayından itibaren yüzlerce kişiyi enfekte etti.Şu ana dek tam sayı bilinmemekle beraber,BİNLERCE ölüm vakası bildirilmiş olup hızla artmaktadır.Çin den dünyanın diğer ülkelerine de sıçramış olup ACİLEN TEDBİRLER alınmalıdır.

Corona virüsler, öncelikle memelilerin ve kuşların üst solunum ve gastrointestinal sistemini enfekte etmektedir. Tavuklarda, (infectious bronchitis virus, IBV) sığırlarda (bovine coronavirus, BCV) domuzlarda (transmissible gastroenteritis coronavirus, TGEV) kedi enterik koronavirüs (Feline coronavirus, FCOV) gelincik (epizootic catarrhal enteritis, ECE) köpek corona virüsü (CCOV) fare (mouse hepatitis virüs, MHV) gibi farklı hayvan türlerini etkileyen corona virüsler vardır.

Koronavirüsler, hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur ve nadir durumlarda insana da geçebilmekte ve zoonoz olarak adlandırılmaktadır. Zoonotik hastalıklara virüsler, bakteriler, parazitler ve mantarlar gibi zararlı mikroorganizmalar neden olur. Son dönemlerde ortaya çıkan koronavirus kaynaklı Ağır Akut Solunum Syndrome (severe acute respiratory syndrome, SARS) ve Orta Doğu Solunum Sendromu (Middle East respiratory syndrome, MERS) gribi zoonoz karakterli salgınların yarasaların ağız veya dışkı yoluyla kirlettiği meyveleri yiyen evcilleştirilmiş memeli hayvanlar tarafından insanlara sıçradığı tahmin edilmektedir.

Bulaşma doğrudan temas (tükürük, kan, idrar, dışkı vb.), dolaylı temas (hayvanların yaşadığı ve dolaştığı alanlarla veya mikroplarla kontamine olmuş nesnelerle veya yüzeylerle temas etmek) yoluyla, vektör kaynaklı (bir kene ve sivrisinek veya pire gibi bir böcek tarafından isırılmak) ve gıda kaynaklı (kontamine bir şey yemek veya içmek, pastörize edilmemiş süt, az pişmiş et, yumurta veya enfekte bir hayvandan dışkısı kontamine çiğ meyve ve sebzeler gibi) olabilmektedir.

Hastalığın antibiyotikle tedavisinin olmaması ve virusun mutant formlara dönüşerek hastalık yapma yeteneğinin güçlenmesi bu hastalığa karşı hijyen, koruma ve kontrol önlemlerinin alınmasını önemli kılmaktadır.

Hastalığın seyrettiği alanlarda yer yüzey dezenfeksiyonu ve sisleme yolu ile hacim dezenfeksiyonu uygulanmalıdır. 50 GR. Dezenfektan 5 Lt suya karıştırılarak elde edilen solüsyon, daldırma, yıkama, pulverizasyon olarak yer ve yüzeylere uygulanacağı gibi, paspas sularına da katılabilir. Sisleme için 1/25 oranında Dezenfektan solüsyonu ULV cihazıyla okul servis taşıtları,okul sınıfları gibi alanlarda hava ve yüzey dezenfeksiyonu sağlar. Şirketimiz, bu konuda Uzman ekibi ile DEZENFEKSİYON hizmeti vermektedir.

Özellikleri :

  • Mukozalara zarar vermez, solunum yolunu tahriş etmez.
  • Hem temizlik, hem dezenfekte eder.
  • İnsan, hayvan ve çevre sağlığına zarar vermez.
  • Yüzey ve hava dezenfeksiyonunda etkenlere karşı tam kontrol sağlar Formülünde dolgu maddesi bulunmaz. İçeriği:
  • P oranında üçlü potasyum tuzu ( Potasyum peroksit monopersülfat) bulunur, sinerjik etki oluşturan inorganik tampon sistemleri, organik asitler ve yüzey aktif maddeler içerir.

 

KULLANIM ALANLARI

  • OKULLAR, HASTANE VE KLİNİKLER, GIDA İŞLETMELERİ, KÜMES VE HAYVAN BARINAKLARI, CAMİLER, TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI, OKUL SERVİSLERİ
  • Genel dezenfeksiyon amacıyla yer yüzey dezenfektanı olarak, 1/200 sulandırılarak kullanılır, ayak havuzları ve ekipman dezenfeksiyonu uygundur.
  • Boş hacimlerin ULV ile sislenmesinde 1/25 oranında sulandırılarak 150 m için 50 gr ürün kullanılır.
  • Su hatlarının dezenfeksiyonu için 1/200 oranında sulandırılarak kullanılır. 30 dakika temas sonrası durulanır.
  • Hastalık esasında ve hastalıklardan korunmak amacıyla 1/200 solüsyon kalın damlacıklı hava spreyi şeklinde günde iki ile dört sefer uygulanır.

Etkili Olduğu Virüsler;

Influenza Kuş Gribi, Domuz Gribi 1:280 Salmonella typhimurium 1:100
Şap 1:200 Tüberküloz 1:200
Tavuk Vebası (Newcastle) 1:280 Brusella 1:100
Marek 1:200 Ruam ve Sakağı 1:100
Chicken Anaemia Virus 1:200 Leptospirosis 1:300
Avian Laryngotracheitis Virus 1:200 Pseudomonas aeruginosa 1:100
Sığır Vebası 1:280 Staphylococcus aureus 1:100
Şarbon (Anthrax) 1:100 Campylobacter jejuni 1:200
Bulaşıcı Sığır Pleuropnömonisi 1:100 Listeria monocytogenes 1:300
Herpesvirus 1:200 Mycoplasma gallisepticum 1:100
Equine Arthritis Virus 1:350 Proteus vulgaris 1:100
Equine Influenza Virus 1:300 Ringworm 1:200
Parvovirus 1:50 Candida albicans 1:200
Coronavirus (infectious bronchitis) 1:200 Penicillium roquefort 1:100
E. coli 1:100 Aspergillus niger 1:100