ilaçlama hizmetleri pire, akreç, sinek, fare, yılan, karaböcek, hamam böceği, çiyan, bit, uyuz böceği, kırkayak gibi aklınıza gelecek tüm haşeratların ve kişi sağlığını olumsuz yönde etkileyecek canlıları ilaçlamaktan oluşmaktadır.

ilaçlama hizmetleri


Termit ve karınca ilaçlama

Termitler koloniler halinde yaşar, yaşadığı bölgede odunları,organik içerikli birçok şeyi yerler. Türkiyede karıncaya benzemesi ve renginin beyaz olması nedeniyle halk arasında beyaz karınca olarak ta adlandırılan Termitler güçlü hayvanlar olup bireysel mücadele ile zaman ve maddi kayıplara yol açabilmektedir.

Koloniler halinde yaşayan termitler’de belirli görev dağılımları vardır. Bu görevler; Besin bulma, iletişim,savunma gibi görevler olup koloninin fertleri arasında muhteşem bir dayanışma vardır. Ayrıca termit kolonilerinde sürekli yumurtlayarak koloninin çoğalmasını sağlayan kraliçe bulunmaktadır.

Kolonide yaşayan tüm termitlerin tek bir görevi vardır, koloniyi korumak ve onu geliştirmek. İlaçlama yapılmak istenen termitlerle mücadele bu yüzden çok zor ve ancak profesyonel ve kararlı çalışma ile mümkün olmaktadır.

Bir termit kolonisi 1milyondan fazla üyeye sahip olabilir. Termitler; toprak altı, toprak üstü ve kuru odun termitleri olmak üzere üç gruba ayrılırlar. Bu grupların her birinin farklı koloni hayatları vardır ve her biri de kendi içinde dört bölüme ayrılır:
Üremeleri ve Çoğalmaları:

Beyaz termit (beyaz karınca) ilaçlamada sistemli olarak hareket etmekte ve bir mücadele programı çıkartmaktayız. Bu programın içeriği şöyledir;

Öncelikli olarak ilaçlama yapılacak alanda geniş çaplı bir araştırma yapılır.
Termitlerin yuvaları tespit edildikten sonra, yaşanan mekana termitlerin ulaşım noktaları tespit edilir.
Termitlerin ortamdaki besin kaynakları tespit edilir.
Koloninin büyüklüğüne göre ilaçlama yöntemi ve ilaç çeşiti belirlenir.
Son aşama olarak tamamen müşteriye endeksli çalıştığımız için, sizlerin belirleyeceği gün ve saatte ilaçlama yapılır.
Termitler çok korunaklı ve dayanaklı yuvalar yapabilmektedirler. Bu yuvalar öyle ki betondan sağlam olabilmektedir. Yuva yüksekliği 7 metreyi bulabilen termitlerle mücadele, erken tespit bu nedenle çok önemlidir. Çünkü çok sağlam bir şekilde inşa edilen bir termit yuvasını kimi zaman dinamitle yıkmak gerekebilmektedir.

Poyraz İlaçlama olarak, konut sahiplerine, işletme sahiplerine tavsiyelerimiz, a Termitlerin (halk ağzında beyaz karınca) sizin, yaşadığınız alanın, işletmenizin büyük bir tehlikesi olduğunu unutmamanız ve bu tehlikenin çözümü için muhakkak profesyonel destek almanızdır.

Poyraz ilaçlama şirketimiz sizlere 2008 yılından beri hizmet vermekte olup Sağlık Bakanlığı tarafından  yayınlanan “Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” in tüm şartlarını taşımaktadır.

Poyraz İlaçlama haşerelere karşı Profesyonel çözümler üretir.

Ağaç kurdu ilaçlama

 

Ağaç Kurdu Nasıl Tanınır.

 

Ağaç kurdu 2 kanadı olan baş ve göğsü sert kabuktan oluşan başında 1 çift ufak anteni bulunan, 6 ayaklı bir haşeredir.Ahşapları sürekli delerek yuvalandıkları için; tahta kurdu olan yerlerde ahşap kırıntıları, ağaç tozları, bulunur. Ayrıca tahta kurtları (mobilya kurtları) ahşap zeminlerde delikler açarak sürekli zarar verir. Genellikle kahverengi ve siyahımsı renkleri vardır.

 

Ağaç kurdunun yaşam alanları nerelerdir.

 

Ağaç kurtları özellikle yuvalanmak için ağaç köklerini, ahşap ev eşyalarını, mobilya, kapı pervazları, evlerdeki parke ve lambiri içlerinde yani ağaç ve ahşapla ilgili her türlü metanın içinde barınırlar.

 

Tahta kurdu ısırır mı

 

Ağaç kurdu haşereleri daha önceden belirtildiği gibi tamamen otçul oldukların dan beslenmelerinde hep bitkisel gıdaları kullanırlar. Yaşam alanı olarak ta ahşap aksanlarını seçtiği için insan ile ilgili hiçbir sorunları yoktur. Kana ihtiyaç duymadıkları için insanı ısırmak gibi bir sorunları yoktur.

 

Ağaç kurdu ile mücadele

 

Ağaç kurdu ahşapların içine yuva yaptıklarından dolayı bu haşerelere müdahale zordur. ilaçlaması periyodik olarak yapılıp etkili ilaçlar kullanılmalıdır. Ağaç kurdu ile mücadelede mutlaka sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılmalıdır. Tahtakurdu İlaçlaması yasal firma tarafından yapılmalıdır. POYRAZ İLAÇLAMA yasal ve işinde profesyonel bir ilaçlama firmasıdır.

Yılan ilaçlama

 

Uzun yıllardır, Poyraz İlaçlama Olarak Garantili Yılan ilaçlama Hizmeti vermekteyiz..

Yılanla mücadele de ilaçlama şirketimizden her zaman yılan ilaçlama hizmeti isteyebilirsiniz, ilaçlama firmamızda yılan ilaçlama için kullanılan etkili yılan ilaçları ziraat mühendisleri kontrolünde özenle hazırlanıp yılan ilaçlama eğitimi almış uzman ekibimiz tarafından uygulanmaktadır. Firmamızda hazırlanan etkili yılan ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlardır ve insan sağlığına kesinlikle zarar vermezler. Yılan ilaçlama da en teknolojik ekipman ve ilaçlar ile uygulama yapan ilaçlama firmamız en etkili, en güvenli ve garantili çözümler ile ilaçlama hizmetini vermektedir.

Yılanlara karşı alınabilecek önlemler

Sıcaklarla çoğalan yılanlar özellikli olarak bahçeli evlerde ve kırsal evlerde özellikle fazla sayıda bulunmaktadır. Bundan dolayı önlem almanız gerekmektedir.
Özellikle Balıkesir’in akçay, ayvalık, altınoluk, edremit, güre, avcılar, fener, küçükkuyu, gömeç, burhaniye ve ören  gibi yeşillik bölgelerinde yılanlar tarafından sokulan bir çok insana rastladık, Özellikle karşılaştığımız bu yılan türleri engerek yılanı veya bozyörük diye bilinen çok zehirli yılan çeşitleridir. Yılanlara karşı bireysel olarak alabileceğiniz halk arasında da bilinen en standart önlem, yılanların bulunma ihtimali olan yerlere kükürt serpmektir. Kükürt yılan derisini yakan bir element olduğundan yılanlar kükürtten kaçarlar ve kükürtlü bölgeye gitmezler.

Yılan Sokmasının Bilinen Belirtileri

Yılan’ların soktuğu bölgelerde doku ve his kaybı olur.
Yılan Zehrinin etkisiyle şuur kaybı, konuşmama gerçekleşmektedir.
Yutkunamama solunum yetersizliği,
Bayılma bulantı alerji
Göz bebeklerinde büyüme görülmektedir.

Yılan Sokmasında Yapılacak İlk Müdahale

Yılanın soktuğu yerin rengi kırmızı olur. Bu bölgeyi ilk aşamada ılık bir suyla yıkamanızda fayda vardır. Yılan zehri kanda pıhtılaşmaya sebep olduğu için kanamanın olmasını sağlamak gerekir. Yaralı bölgeyi tahta plastik gibi bir maddeyle hareketli tutmak iyi olacaktır. Kalp ile yaralı bölge arasında venöz turnike uygulanmalıdır ve kesinlikle sokulan bölgeyi emmek ve türükmek gibi bir hataya düşmemenizi tavsiye ederiz. Bu yöntem sadece filmlerde vardır.

Yılan ilaçlama fiyatları

Yılan ilaçlamada fiyatlar standart politika ile yapılmaktadır. Evin metrekaresine göre değişmekte olup hem kaliteli yılan ilaçlama, hemde uygun fiyatlı ve ucuz fiyatlı yılan ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Kırkayak ilaçlama

 

Kırkayaklar özellikle bahçesi olan nem oranı fazla ve sulak yerlerde çok sık rastlanan böcek çeşitidir. Kırkayakları temizlemek zordur. Kişisel mücadele yetmeyebilir. Kırkayak ile mücadele için profesyonel destek almak çok önemlidir. Kırkayak ilaçlama uygulamarında bu böceklerin en sık bulunabilecekleri ortamlara özel ilaçlarımızı kullanmaktayız.

Kırkayak böcekleri ile mücadele de kırkayakların ne tür ilaçlara nasıl tepki vereceğinizi ölçmek gereklidir. Kırkayaklara özellikle sıvı ilaçlama yapmaktayız. Kırkayakların solunum yöntemi trake olduğundan sıvı ilaçlamada ölümleri çok kolay gerçekleşir. Kırkayaklar çok hızlı üreme gösterirler. Bu sebeple görülür görülmez ilaçlamak gerekir.

Uzman ekibimiz ile Balıkesir, Güre, edremit, ayvalık, akçay, altınoluk, burhaniye, küçükkuyu bölgeleri başta olmak üzere tüm türkiye de garantili kırkayak ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Kırkayak ilaçlama fiyatları

 

Piyasada bir çok kırkayak ilacı adı altında böcek ilacı vardır fakat bu ilaçların hiç biri kırkayaklarda tam anlamıyla etki eden ilaçlar olmayıp, genelikle tüm böceklerin önünün kesilmesi için satılan genel böcek ilaçlarıdır.

Kırkayak ilaçlama fiyatları Poyraz ilaçlama firması olarak diğer firmalardan daha uygundur ve çok etkili, garantili kırkayak ilaçlama ürünleri ile kesin çözüm sunmaktadır.

Hamam böceği ilaçlama

 

Hamam Böceği ( halk arasında karafatma ) bir gecede 5-6 kilometre yol kat gidebilme özelliğine sahiptir, bir gecede ise bir apartmanın her yerini gezebilme özelliğine sahip bir böcek türüdür. Yumurtalarını ise gözle görülmeyecek gizli yerlere ve kapalı alanlarda saklamaktadır.

Halk arasında karafatma adıyla bilinen HAMAM BÖCEĞİ haşeresini yaşadığınız yerden uzaklaştırmanın en geçerli yöntemi profesyonel bir ilaçlama ekibiyle irtibata geçmek ve etkili ilaçların bütün yuva alanlarına enjekte edilmesi gerekmektedir.

ilaçlama hizmetleri

Kafa fatmala böcekleri özellikle duvar aralarına, bina boşluklarına, bodrum ve kömürlük gibi hareketliliğin az olduğu yerlere yumurtalarını bırakırlar. Kara fatmaların yazlık ve kışlık yuvaları vardır. Yaz aylarında yüzeyde dolaşarak gıda arar, kış aylarında ise altı ay yuvasında sıcakların gelmesini beklerler. Yumurtalarını bıraktıktan sonra kendi yaşamı sona ersede daha çok sayıda yavrusu yuvalarından çıkar.

İhmal edilip ilaçlatma hizmeti yapılmaz ise tüm her yere yayıldıkları gibi tüm alanlara, iş yerlerine yayılmaları çok kısada gerçekleşecektir. Özellikle fırın ocağı gibi ve sıcak ortamı olan işletmelerde çoğalmaya ve barınmaya elverişlidir.

Poyraz ilaçlama firması olarak; kara fatma ilaçlama hizmeti alacak kişilere gerekli tüm çalışmaları yapıyor ve karafatmaların nerede çoğaldığını  ve nereden ortaya çıktığının tespitini yapıyoruz.

Kara fatmanın yan dairenizde veya kömürlüğünüzde barınması ve çoğalması, evinizde ilaçlama yapılsa bile oradan tekrar gelmesi anlamına gelmektedir. Karafatmanın  yuvasını ve yumurtalarını yok etmeden karafatma sorunundan kurtulmak mümkün değildir.

Haşerelerden kurtulmak adına kendi sağlığınızdan olmamanız için karafatma ilaçlaması konusunda Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikası bulunmayan firmalara ilaçlatma yaptırmamalısınız.

Örümcek ilaçlama

 

Örümcek ilaçlama da Poyraz İlaçlama’nın dikkat ettiği hususlar ve ilaçlama yöntemleri şöyledir; Öncelikle esnek çalışma saatlerimiz sizlere günlük hayatınıza uygun bir seçenek tercih etmenize imkan tanımaktadır.

7 gün 24 saat hizmette olan firmamız sizlerden gelen talep üzerine sizin belirlediğiniz tarih ve saatte ilaçlama yapılacak alana tam donanımlı bir şekilde gider. Alan araştırmasından sonra ortamda görülen örümcek türü, gerek besin artıklarına gerek dışkılarına vb gibi başka hususlara bakılarak tespit edilir.

Bu tespitten sonra örümceğin yumurtlama yapıp yapmadığı araştırılır. Örümcekler kokon adı verilen yumurtalarını koydukları kozaları gizlemekte uzmandırlar. Taşların altına, duvardaki herhangi bir yarığa yerleştirilebilen bu kozaları ancak uzman ekipler farkedebilir.

Ekibimiz hem örümceğin türüne hem de yumurtlama yapılıp yapılmamış olamasına bakarak ilaçlama yöntemi ve ilaç çeşidi belirlenir. Sonrasında ise yapılan ilaçlama ile kesin ve hızlı çözüm elde edilmektedir. Poyraz ilaçlama, yapılan ilaçlamada kesin çözüm elde edilmemesi durumunda müşteri memnuniyetine karşı hassas olduğundan ötürü gerekirse ikinci ilaçlamayı ücretsiz olarak sizlere sunmaktadır.

Örnek olarak 100 metrekare bir evde örümcek ilaçlama fiyatlarını bizden öğrenebilir, bu konuda yaşadığınız ilçe ve daire metrekaresini değiştirerek fiyat seçeneklerini bize sorabilirsiniz.

Bilinen örümcek türlerinin hemen hemen hepsi zehirlidir. Bilinenin aksine küçük olan örümcekler büyük örümceklere nazaran daha fazla zehire sahiptir. Örümcek sokmalarının bazı belirtileri vardır. Sokulan bölgede kızarma, yanma, şişme, morarma gibi belirtileri örümcek ısırmasının belirtileri olabilir.

Örümcek sokan bir kişinin göğsünde, sırtında ve omuzlarında kasılmalar, kramplar görülebilir. Özelikle çocuklarda solunum yetmezliğine sebep olarak ölümle de sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle eğer mekanlarınızda örümcek var ise bizden profesyonel destek ve ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Güve ilaçlama

Güve: çok fazla çeşide sahip bir böcek sınıfına verilen ortak ad olmakla birlikte, genellikle evlerde yaşayan parlak ve gri renkte olan kelebeklere güve ismi verilmektedir.

Güve İlaçlama; Balıkesirin tüm ilçelerinde kesin ve garantili güve ilaçlama hizmeti veriyoruz. Güveleri üreyip çoğaldıkları ortamda yok edip özel kimyasal ilaçlarımız ile giysilere ve halılara dolayısı ile tüm eşyalarınıza da zarar vermeden güvelerden kesin olarak kurtulmanızı sağlıyoruz. En tehlikeli güve türleri halı ve giysileri kemiren güve çeşididir. Kürk, yünlü elbise, yün halılar, ipek halılar, perde ve birçok ev tekstili ürünlerini kemiren güveler maddi zarara yol açmaktadır.

Gıda ürünleri ve özellikle tahıllar ile beslenen güveler çok büyük hastalıklara ve insan sağlığına zararlara yol açmaktadırlar. Güve tarafından bir kısmı yenmiş tahıllar ile yapılan yiyecekler sağlığa son derece zararlıdır.

Güveler haziran ayında besinlerin arasına yavrularını bırakarak çoğalırlar. Tahıllar veya gıda maddelerinin arasında yumurtalarından çıkan tırtıllar bu besin maddelerinin içlerine girerek kemirir ve beslenirler. Uçan bir kelebek haline dönüşene kadar beslenmesini sürdüren güveler özellikel birkaç maddeden kaçmaktadır. Giysilerin naftalin veya  rotenon tozu güveleri uzak tutmaktadır.

Güvelerden korunmak için ne yapılmalıdır?
Giysilerinizi hurçlara veya üst üste katlayarak bir yere dizmekten ziyade asarak ve sık sık hava almalarını sağlayarak saklarsanız güveden korunmuş olursunuz.
Güveden kurtulmak için ne yapılmalıdır?
Güve tarafından istila edilmiş ortamı dağıtmadan profesyonel ilaçlama şirketimiz ile irtibata geçiniz. Güvelenmiş ortamı dağıtarak yumurtaların ve güve tırtıllarının farkında olmadan etrafa saçılmasını ve farklı yaşam ortamları elde etmelerini sağlayabilirsiniz.

Profesyonel ekibimiz ile gıda maddelerine ve giyeceklere zarar vermeden güveleri ortamdan uzaklaştıracak ve yuvalanmalarını önleyecek kimyasal maddeler kullanmaktayız. Kokusuz ilaçlama ile giysilerinize herhangi bir böcek ilacı kokusu sinmeyeceği gibi ortamı terk etmenize gerek kalmadan, sadece böcekleri etkileyecek kaliteli ilaçlar ile güve ilaçlaması hizmeti almak için hemen arayın

Akrep ilaçlama

Akrep ilaçlama Nasıl Yapılır

Akrep ilaçlama uygulamalarında ekseriyetle sıvı akrep ilaçları kullanılır. İlacı püskürtmeyle veya buharlaştırma tekniği ile yapılan akrep ilaçlaması işlemi için bulunan mekanın özellikleri ve şartları da son derece önemlidir. Dairelerde, bahçelerde, bodrum gibi mekanlarda buharlaştırma tekniği ile yapılan uygulamalar çok daha etkin ve başarılı sonuçlar verir. Fakat hangi ilaçlama tekniği için olursa olsun, profesyonellik şarttır. Zira basit ilaçlama teknikleri ya da kalitesiz ilaçlar, akreplere karşı istenen etkiyi sağlamayacaktır. Bunun yanı sıra akrep sokması ya da ilaç zehirlenmesi gibi son derece olumsuz durumlar ile karşılaşılmasına yol açabilecektir. Bir yandan da kötü ilaçların insan üzerinde ki yan etkileri de kaçınılamaz. Bizler Poyraz İlaçlama olarak sizlere en profesyonel ilaçlama hizmetleri vermekteyiz.

Akrep ilacı

Akreplere karşı en etkili ilaçlama yöntemi, kokulu ilaçlama ile sıvı ve kokulu ilaçlardır. Fakat bu ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olması zorunludur. Bu ilaçlar kapalı alanlarda da yapılmamalıdır. Bu sebeple de akrep ilaçları, Sağlık bakanlığını onayı olan ve insanların sağlığına da zarar vermeyen nitelikteki ilaçlar etkili ve profesyonel şekilde yapılmalıdır.

Akrep Türleri

Akreplerin ortalama 2000 çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ölümcüldür. Türkiye’de ki akrep türleri ise

Sarı Akrep: Ülkemizdeki en zehirli akrep çeşididir. Canlılar için ölümcül tehlikeye sahiptir. Ülkemizde en çok güneydoğu bölgesinde bulunur.
Kara Akrep: Türkiye’de Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan kapalı alanları seven akrep çeşididir. Bu nedenle evlerde bulunma ihtimali yüksektir ve tehlikelidir. Türkiyede Sarı Akrep’ten sonra ki en tehlikeli olan kara akrep, ölümcül sonuçlara yol açabilir.
Mardin Akrebi, Anadolu Sarı Akrep, Anadolu Sarı Akrep, Sarı kıskaçlı Akrep gibi diğer anadoluda yaşayan akrepler  de ölümcül olmayan fakat felç gibi sağlık bozacak türden bazıları ise insan sağlığına, ciddi tehlikeye yol açmayan bir akrep türlerindendir. Ancak çocuk ya da yaşlıları sokması durumunda, alerjik reaksiyonlara ve buna benzer ciddi etkilere yol açabilir.

 

Akrep ilaçlama Firmaları

Akrep ilaçlama yapacak firma;

  • Sağlık Bakanlığı onayına sahip olmalı,
  • Haşere ile mücadele alanında uzmanlaşmış ekibi bulunmalı,
  • Akrep türleri, akrebin zararları ve bu canlının özellikleri hakkında uzman olmalı,
  • Etkili akrep ilacı kullanmalı ve profesyonel biçimde pest kontrol yapmalı,
  • Uygulamadan sonra, düzenli olarak kontrol yapmalı ve gerekirse 2. bir ilaçlama yaparak, akrep ile mücadele konusunda garanti sağlamalıdır. Bu kıstaslara uymayan şirketlerden akrep ilaçlama hizmeti alınmamalıdır.

Akrep ilaçlama fiyatları ise;

Ortamın büyüklüğü ve sahip olduğu şartlar,
Akrebin türü ve ortamdaki yoğunluğu,
Bu haşereden kurtulmak için kullanılan ilaç miktarı ve türü,
Uygulamayı yapan firmanın sahip olduğu kalite ve fiyat politikası gibi etkenler doğrultusunda belirlenmektedir. Bu açıdan akrep ilaçlama ücretleri iyi bir şekilde araştırılmalı ve hem ekonomik fiyat sunan hem de uzman şekilde hizmet veren firmalar tercih edilmelidir. Ü
Selin ilaçlama Farklı ile Akrep ilaçlama

Zehirliler ile mücadele alanında uzmanlığını kanıtlamış olan Poyraz ilaçlama, profesyonel olarak haşere ilaçlama yapmakta ve akrepleri yok etmek için de en etkili ilaçlar ile en uygun yöntemleri belirlemektedir.

Çiyan ilaçlama

Çıyanların Özellikleri

Çok çabuk hareket ederler ve çok fazla gezinebilirler. Bu özellikleri ile de avlanma konusunda çok iyidirler.
Çiyanlar etcil canlılardır ve avını önceden zehirler, öldürdükten sonra ise yerler.
Böcekler, örümcekler bu canlının öncelikli besin kaynağıdır ve avıdır.
Büyüklükleri 10 cm ile 40 cm arasında değişiklik göstermektedir.
Bazı çeşitleri ise son derece zehirlidir, sokmalarıyla ciddi reaksiyonlara yol açabilir.

Çıyan ile mücadele

Çıyanlar her alanda görülebilen, hızlı çoğalan ve çabuk hareket edebilen haşereler olduklarından, bu zararlılar ile mücadelenin etkili bir şekilde yapılması ve insan sağlığına zarar vermeyecek nitelik taşıması önemlidir. Daha çok açık alanlarda, kapalı alanlara girişi önlemek için yapılan çıyan ile mücadele; çiftlik evi, yazlık, daire gibi alanlarda da görülebilir. Yuvaları bozularak, kapalı alana girebilen çıyanlar, kırkayaklar ile de benzerlik gösterdiğinden, bu haşerelerin zehir derecesinin anlaşılması zordur. Bu nedenle çıyandan kurtulmak için bireysel mücadele tekniklerine başvurulmaması gereklidir.

Çıyan ilaçlama

Çiyan ilaçlama, açık alanlarda, kokulu sıvı ilaçlar ile fumigasyon tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Kapalı alanlarda da aynı yöntemin kullanılması daha etkili sonuç vereceği gibi, püskürtme yöntemi de kullanılabilmektedir. Çıyanları yok edebilmek için sıvı ilaç kullanımı şart olmakla birlikte, toz ya da katı ilaç kullanımı bu haşerelere karşı çözüm sağlamayacaktır.

Çıyandan kurtulmak için profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınması ve amatör yöntemlere başvurulmaması gerektiği gibi Sağlık Bakanlığından onay almamış ilaçlar ile yapılan uygulamalar hiçbir etki sağlamayacaktır. Aynı zamanda ilaçlama yapan firmanın da bizim gibi işinde uzman ve profesyonel olması en önemli zorunluluktur.

Fare ilaçlama

 

Fare ilaçlama, hem sağlık sorunları yaratan hem de maddi kayıplara neden olabilen farelerden kurtulmak için oldukça önemlidir. Çünkü fareler öylesine yapılan ilaçlamalar ile yok edilemez. Çok hızlı hareket ederler ve hemen yok olabilirler. kıkırdak ve kemiksiz iskelet yapısına sahip olması nedeniyle heryere girebilir ve çıkabilirler çok iyi saklanabilirler. Bu nedenle kişisel ilaçlama yerine zaman kaybetmemek adına profesyonel bir fare ilaçlama şirketine başvurulmalıdır.

Fare çeşitleri: Binlerce fare çeşidi vardır. En çok bilinen fare türleriyse; çatı faresi, ev faresi, lağım faresi, kör fare, kanguru faresi, tarla faresi, su faresi, orman faresi, pamuk faresi, yeleli fare, dikenli fare, çöl faresi, çekirge faresidir.

Farelerden kesin kurtulmanın tek bir yöntemi vardır. O da; “Fare ilaçlama”. Ancak bu yöntem sayesinde farelerin tümünden kurtulabilirsiniz.

Fare ilaçlama yapılışı :

Farelerle mücadele için böcek ilaçlama firmaları istasyon yöntemini veya sıvı ilaçlama yöntemini kullanırlar. hava koşulları gibi dış unsurlardan korunmak amacıyla veya kedi, köpek gibi evcil canlıların yaklaşmaması için kapalı kutular içinde ilaçların barındırılmasıyla yapılan istasyon ilaçlama yöntemi oldukça kolaydır. Bu kutular, her alana konularak, ilaçları farelerin yemeleri ile içtikleri sudan anında zehirlenerek ölmeleri ve etkisiz hale gelmeleri sağlanır.

Fare ilaçlamanın kesin sonuç vermesi için Poyraz ilaçlama firmamızla irtibata geçerek hizmet alabilirsiniz. İlaçlarımız sağlık bakanlığı onaylı, ekibimiz ise konusunda uzman ve profesyonel ekiplerden oluşmaktadır.

Bit, Pire, Uyuz böceği ilaçlama

 

Bit, pire, uyuz böcekleri insanı çileden çıkaran böcek ve haşere türleridir. Ulaştıkları yerlerde, derilerde saçlarda ve insan teninde inanılmaz bir tahribata yol açarlar ve kaşıntı ile alerjik reaksiyonlara yol açarlar. Deride kızarıklık ve kaşıntıya sebep olurlar.

Aynı zamanda daha önce gezindikleri pis ortamlardan da mikrop taşır, kan yoluyla bulaştırma yaparlar ve sağlığı olumsuz yönde etkileyecek bir çok hastalığa da sebep olabilirler.

Bitlerden, pirelerden ve insanı çileden çıkaran uyuz böceklerinden kurtulmanın tek yolu ise profesyonel bir ilaçla firmasının uzman ekibi ile çalışmak, çalıştıkları ilaçların da sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olmasını görmektir. Diğer eczanede satılan bit ilaçları, pire ilaçları, uyuz böceği ilaçları geçici çözüm sağlamakta sadece kişide bulunduğu yerleri bu böceklerden kurtarmaya yarar.

Dolayısı ile geçici çözüme sahiptir. kesin bir çözüm sağlamaz. Poyraz ilaçlama Balıkesirde, gürede, edremitte, ayvalıkta, akçayda, altınolukta, küçükkuyuda, assos ve behramkalede, gömeçte, erdekte, bandırmada, balyada, gönende, susurlukta, bigadiçte, sındırgıda, manyasta, fenerde, avcılarda bit ilaçlama, pire ilaçlama, uyuz böceği ilaçlama hizmetini en profesyonel şekilde vermektedir.

Bit pire ve uyuz böceği ilaçlama fiyatları

bit pire ve uyuz böceği ilaçlama fiyatları, kullanılan ilaçlara, ilaçlanan alanın metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. bit ilaçlama fiyatları, pire ilaçlama fiyatları, uyuz böceği ilaçlama fiyatlarımız uygun olup en kaliteli ilaçlar ile ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Aynı zaman da uzman ve eğitimli ekibimiz ile  de kesin çözüm sunmaktayız.

Sinek ilaçlama

 

Sinek ilaçlama konusunda işinde uzman olan poyraz ilaçlama, sinekler için köklü mücadele ile sizi sinek türevi tüm haşerelerden kurtarıyor. Sivrisinek, tatarcık, karasinek gibi uçan haşereler bazı sinek çeşitleridir. Sinekler genelde uçan haşere grupları ile adlandırılır. Sinekle mücadele için ilaçlamanın düzenli olarak belirli aralıklar ile yapılması gerekmektedir. Sivrisinekler de yumurtlama uçkun döneminde suyun altında yumurtalarını bırakması ile olur ve sıcak hava dönemlerinde yumurtaların oluşması ile çıkmaya başlarlar.

İlaçlamaya şubat ayından eylül ayına kadar belirli ve düzenli aralıklar ile başlanmalıdır. Düzenli ilaçlama olmaması halinde diğer haşerelerden farklı olarak sivrisinekler yeniden türeyebilirler. Çünkü sivrisinekler kökünün kazınacağı haşere türlerinden değildirler ve çok fazla ürerler. Açık alanlar için Mayıs ayı ve Ağustos ayları arasında toplamda ayda 2 defa ilaçlama tekrarlanmalıdır. Ağustos ayları ve Ekim aylarında da 1 defa ilaçlama yapılması yeterli olacaktır.

Tatarcık ilaçlamasında da erken ilaçlama yapılmaya başlanmaz ise bu haşerelerin ergenlik dönemlerinde sayıları ve popülasyonları inanılmaz derecede artış gösterir. Böyle geç kalınmış veya düzensiz yapılan bu ilaçlamalar yapıldığında ayda 10 kez de ilaçlama da yapılsa kesin sonuç almanız mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle tüm çeşitlerdeki sineklerin ilaçlama düzenli yapılması gerekmektedir. Ayrıca sinekler çöplük, gübre gibi pis ortamlarda daha hızlı üredikleri için  biyolojik olarak ta ortamın temiz tutulması, sinek ilaçlama mücadelesine katkıda bulunacaktır.

Balıkesir ili ve balıkesir ilçelerinde; edremit, ayvalık, burhaniye, bandırma, bigadiç, sındırgı, balya, gönen, manyas, altınoluk, gömeç, karaağaç, pelitköy, ören, akçay, küçükkuyu bölgelerinde sinek oranı çok fazladır. Sivri sinek ve kara sinek için ilaçlamada bu bölgelerdeki sinek ilaçlama hizmetimizden faydalanmak ve profesyonel destek almak isterseniz bizi aramanız yeterli olacaktır.