Peyzaj bahçe düzenleme, bahçe bakım ve bahçe dekorasyon işlerini kapsayan çalışmalarımız ile bahçelerinizi yaşanabilir ve verimli, kullanışlı hale getiriyoruz.

Peyzaj Bahçe Bakım Hizmetleri


Bahçe yeşillendirme çalışmalarında kullanılan ve kullanıldığı yere görsellik kazandıran hazır bahçe çimleri kullanımı giderek yaygınlaşmıştır. Hazır rulo çimler halk arasında suni çim olarak anılsa da bu düşünce tamamen yanlıştır. Hazır bahçe çimleri tamamen doğal ortamda çimlendirilen ve tohum ile ekilmiş çimden farksız bir şekilde kullanıldığı yerlere görsellik kazandıran çimlerdir. 

Hazır Rulo Çimlerin Döşenmesi

 

Kısaca  Rulo çimler  uygulanırken ilk  olarak hazır çimin döşeneceği arazinin temizlenmesi gerekmektedir.  Arazi temizlendikten sonra rulo çimin uygulanacağı alanın çapalanması ve  toprağın  havalandırılması gerekmektedir. Çapalanan ve havalandırılan toprağın üzerine gübre uygulaması yapılması  gerekmektedir.Gübre uygulaması yapıldıktan sonra toprak düzleştirilerek düzleştirilen toprağın üzerine satın alınan hazır çim yani rulo çim serilmektedir. Rulo çim serme işlemi -tamamlandıktan sonra bolca sulanması ve bir silindir vasıtası ile üzerinden geçirmesi gerekmektedir.Bu işlem bittikten sonra serilen rulo çim 7 veya 14 gün içinde basmaya ve çiğnemeye dayanıklı hale gelmektedir.Hazır rulo çimler kısa sürede yeşil alan elde ederek sizlere su tasarrufu sağlar ayrıca hazır rulo çimler yeşil alan elde etmek için kesin çözümdür.

Rulo çimlerin döşenmesi yapılırken her zaman en geniş köşeden başlanır ve halı gibi düzgün bir şekilde aralarında boşluk kalmayacak bir şekilde döşenmesi gerekmektedir. Serme işlemi tamamlandığında beklemeden sulama işlemine geçilmesi gerekmektedir. Toprak ile çimi bütünleştirmek için ilk sulama bolca yapılması gerekmektedir.

Hazır Rulo Çimlerin Kullanımı

 

Spor sahaları içinde kullanılan hazır rulo çimler gerektiğinde çok büyük alanları kaplamak içinde kullanılır. Üzerine basmaya ve çiğnemeye %100 dayanıklıdır.Hazır rulo çimlerin , çim tohumlarından farkı tohum ekilen yer çim çıkana kadar sabah ve akşam olmak üzere sulanması ve tohum ekimi gerçekleştikten sonra çıkan çimin basmaya ve çiğnemeye elverişsiz olmasıdır. Fakat hazır rulo çimlerde serildiği günden itibaren 14 gün sonra çime basılabileceğini biliyor muydunuz? Evet hazır rulo çimler tamda dediğimiz gibi 14. günden itibaren çimlere rahatlıkla basabilir istediğiniz gibi çim üzerinde gezinebilirsiniz.

Balıkesir Edremit ilçesinde hazır rulo çim uygulaması ve satıcısı olan www.poyrazilaclama.com üzerinden tedarik edebilir ve hazır rulo çim uygulamasını yaptırabilirsiniz.Poyraz ilaçlama yeni yetişmiş hazır çimleri kusursuz işçilik ile bahçenize uygulayarak bahçenizin görünümünü tamamen değiştirir .

Kullanılan yere göre hazır rulo çimler değişiklik göstermektedir. Eğer bahçeniz veya bulunduğunuz peyzaj alanı bol güneş alıyorsa yada gölgeli fazla güneş almayan yer ise buna göre rulo çim almanız gerekmektedir.

Otomatik Sulama

 

Su canlıların yaşaması için çok önemli bir değerimizdir. Canlılar için su vazgeçilmez olduğu gibi suyun veriliş zamanı da  çok önemlidir. Nasıl ki insanlar 1 saat boyunca devamlı su içemiyorsa canlılarında su istediği günün belli saatleri vardır. Gelecekte suyun yetersiz kalma düşüncesi de insanların bahçe sulamalarını otomatik sulama sistemleri ile yapması hem bitki hemde su tasarrufu için çok önemli bir sebep olmuştur.Ayrıca bahçenizde sulama hortumuna ve personele ihtiyaç duyulmadan, bahçenizde bulunan çim ve bitkilerinizin ihtiyacı olan suyun otomatik olarak, istenen miktarda ve zamanlarda otomatik olarak verilmesini sağlar.

Otomatik sulama sistemleri yeşil alanların sağlıklı ve düzenli bir şekilde sulanması için depo,hidrafor, boruların birleşiminden oluşan bir sistemdir. Otomatik sulama sistemlerinin  başlangıç kurulum maliyeti yüksek gibi gözükse de diğer sulama yöntemlerine göre %30-%35 su tasarrufu sağlamaktadır. 

Düzenli sulama bitkilerin sağlığı açısından çok önemlidir. Bitkileri mantar gibi çeşitli hastalıklardan korumaktadır. Ayrıca bitkilerin mantari hastalıklara karşı dayanımı artarak bitkilerin hasta olma riskini minimuma indirecektir. 

Otomatik Sulama Alanları

Otomatik sulama sistemlerinin yapılacağı yer uygun kazı hesapları yapılması gerekmekte uygulama sonunda sulama springleri normal kottan alçakta ve yüksekte kalmamalıdır. Kurulacak olan otomatik sulama sistemi bir depo ve hidrofor tarafından beslenip bitki ve mevsimsel değişikliklere göre tek bir noktadan kontrole imkan tanıyan tam otomatik yada manuel olacak şekilde kurulumu yapılmaktadır . İstenmesi durumunda bu sistem uydu kontrollü ve yağmur sensörü de eklenerek uzaktan kontrolle bahçenizin sulamasını yapabilirsiniz. 

Ayrıca otomatik sulama sistemlerinde bulunan sensörler sayesinde yağmur yağdığında sistemde bulunan sensörler sayesinde toprağınız tekrardan gereksiz yere sulanmaz ve böylece su tasarrufu yapmış olursunuz.

Sulama yapılacak olan alanları belirliyor ve toprağın eğimi göz önünde bulundurarak Poyraz Peyzaj olarak otomatik sulama sistemlerini manuel ve tam otomatik olarak müşterilerimizin isteğine göre kurmaktayız. Otomatik Sulama Sistemi isteyen müşterilerimize Balıkesir’in Edremit ilçesinde www.poyrazilaclama.com olarak hizmet vermekteyiz. Bizlere iletişim bölümünden iletişim formunu doldurarak yada direk olarak telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Poyraz Peyzaj ; ekibinde bulundurduğu sulama mühendisleri ile alanın gereksinimlerini düşünerek otomatik sulama sistemi planlamasını ve uygulamasını titizlikle yapmaktadır.

Çiçeklendirme Ve Ağaçlandırma 

Çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarınızı Poyraz İlaçlama olarak titizlikle yapıyoruz.  İç mekan ve dış mekan çiçeklendirme hizmetlerimiz ile yaşadığınız alana farklı bir değer katıyoruz. Belediyeler , Kamu Alanları , Park Ve Bahçeler , Özel İşletmeler Ve Özel Mülkleri çiçeklendirme çalışmalarını yaparak Poyraz İlaçlama olarak yaptığımız çalışmalar ile Edremit körfezini güzelleştiriyoruz. 

Çiçeklendirme Ve Ağaçlandırma Ekimi

Bitki ekiminde en önemli unsur olan  farklı mevsimlerde çiçeklenen bitkileri alarak uzman kişilerce ekimini yaptırmak, evinizin bahçesine hoş bir hava katmış olacaktır. Çünkü peyzaj tasarımında her daim yeşil kalan bitkiler önemli bir yer tutar.

Yaz kış  yeşil kalan bitkiler bahçenin yapısına göre tozu, rüzgarı, sesi önleyecek şekilde bahçenin sınırını oluşturmasının yanında bahçe için kış giysisi görevini de görürler.

Ülkemizde orman alanlarını çoğaltmak, toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi kurarak erozyonu önlemek ve insanlarımızın daha yeşil, temiz ve güzel bir ortam içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla Poyraz İlaçlama olarak her zaman müşterilerimizin isteklerini yerine getirerek ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Ağaçlandırma Hizmetleri

 

Yeşillendirme çalışmaları , düzenli olarak gübreleme ve sulama ile desteklenmediğinde yapılan masraf ve emekler boşa gitmiş olacaktır. Çiçeklendirme ve ağaçlandırma  yapılmadan önce toprağın analizi çok iyi yapılmalıdır. Hangi ağacın yetişebileceğine karar verildikten sonra toprağı gübrelemek ve sonrasında ağacın dikimi yapılması dikilen bitkinin yada ağacın ömrünü uzatmasını sağlayacaktır.

Çiçeklendirme Ve Ağaçlandırma istekleriniz için bize www.poyrazilaclama.com web sitemiz üzerinden iletişim formunu doldurarak yada telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Süs Havuzları

Süs havuzları, durgun havuzlardan başlayıp danslı ve müzikli havuzlara kadar birçok çeşidi bulunan süs havuzları, günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Poyraz ilaçlama olarak süs havuzları , görsel ve estetik olarak mimari yapı ile bütünleşen , suyun farklı formlarda ve ölçülerde hareketlendirilmesi ile yapılan havuzlardır. Poyraz ilaçlama bahçelerinizi görsel ve estetik açıdan güçlendirmek için yapay kaya süs havuzları fıskiyeli süs havuzları , şelale sistemleri ve portatif süs havuzları uygulaması ile Balıkesir Edremit ilçesinde hizmet vermekteyiz.

Süs havuzlarında suyun devir daimi ve ışıklandırması çok önemli bir etkendir. Süs havuzlarının kurulum sonrası bakımı yine Poyraz ilaçlama olarak tarafımızca yapılmaktadır.

Kendi bahçenizde veya balkonunuzda  şırıldayan su varken dinlenmekten ve ruhunuzun serbestçe gezintiye çıkmasından daha hoş ne olabilir? Su özelliği en küçük bahçeyi bile cennete çevirir. Üstelik her zaman bir süs havuzunu tercih etmek zorunda da değilsiniz! Su bahçeyle çeşitli şekillerde bütünleştirilebilir.

 

Her Mevsimde Süs Havuzu

 

Süs havuzları her mevsimde uygulandığı yerde yaşam bulur. Kimyasal madde içermez böylece içerisinde canlı hayvan besleyebilirsiniz. Ayrıca süs havuzlarını bahçe sulamada suyun yetersiz kaldığı zamanlarda su çıkışı vererek kullanabilirsiniz. Süs havuzlarında canlı hayvan beslendiği gibi canlı bitkilerde beslenebilmektedir. Bulunduğu ortamın kuru havasını alarak nemli bir  serinletici etki sağlamaktadır.

 

Senkronize ışıklı ve müzikli süs havuzları , kuru havuzlar, atlayan su, su perdeleri, her türlü fıskiye içeren süs havuzlarının projelendirmesi ve anahtar teslimi uygulamasını yapmakyayız.

 

Süs havuzları belediyelerin en çok tercih ettiği ve süsleme denilince mutlaka olması gereken görsel havuzlardır. Uygulandığı yere görsel olarak derinlik ve doğallık katmaktadır.

 

Sizde süs havuzu yaptırmak www.poyrazilaclama.com web sitemizden isterseniz iletişim formunu doldurarak yada telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bahçe Düzenlenmesi

Evinizin iç mekanın dizayn edilmesi ne kadar önemli ise. Bahçe düzenlenmesi de o kadar önemlidir. Bahçe düzenlemede çok ince ayrıntılara dikkat edilmektedir. Kullanacağınız ağaçlardan, çiçeklerden, bahçenin bulunduğu konumu, evin dış cephe rengi ve ev tipine dikkat ederek düzenleme yapılmalıdır. Bahçe düzenlemesi , bahçe temizliğinin yapılması ile başlar gübreleme çalışmaları ve çiçek yada ağaç ekimleri ile devam eder.

Hepimiz doğal bir ortamda kendimizi daha iyi hissederiz. İyi bir bahçe düzenlemesi güzel bir çevre ve insan psikolojisi bunun yanında beden sağlığı üzerinde çok olumlu rol oynar. Güzel bir bahçe iyi bir tasarım paha biçilmez bir nimettir. Özellikle şehirde yaşayanlar için iyi tasarlanmış bir bahçe günün bütün stresini ve yorgunluğunu atmak için birebirdir. Gerek proje ,gerek uygulama ve gerekse bakım hizmetleri ile ilgili Poyraz İlaçlama olarak taleplerinizi karşılıyoruz.

Bahçe Düzenlenmesinde Drenaj’ ın Önemi

Bahçede su göllenmesini önlemek için drenaj kuyusu kazarak suyun bahçeden atımını sağlayarak sizlere ferah bir ortam sağlıyoruz.  Sizlerde drenaj kazımı drenaj borusu döşeme işlerinizi Poyraz İlaçlama ya yaptırın bahçede su taşma riskini ortadan kaldırın. Balıkesir Edremit bölgesinde hizmet verdiğimiz bahçe düzenleme işlerinizi itina ile yapmaktayız.

Poyraz İlaçlama olarak bizlere www.poyrazilaclama.com web sitemiz üzerinden  iletişim numaralarından yada iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz.